Rankų darbo prekės vaikams: dovanų idėjos

Rankų darbo prekės vaikams: dovanų idėjos

Vaikai – tai maži žmogeliukai mylintys dovanas ir dėmesį. Tačiau kas gali būti geriau nei rankų darbo staigmena, kuri gaminta su meile, atsidavimu. Suprantama, kad ne visi turi miklias rankas ir kūrybišką sielą, todėl ne kiekvienas gali pagaminti rankų darbo dovaną. Štai todėl į pagalbą ateina įvairios lietuvių kūrėjos, kurios gali sukurti unikalias dovanas vaikams. Tai gali būti merino vilnos pledas, kramtukai, lėlytės, karuselės, mediniai rankdarbiai, drabužiai ir t. t.

Rankų darbo drabužiai vaikams

Dovanos – neišvengiama gimtadienio, Kalėdų bei kitų vaikiškų progų dalis. Rankų darbo prekės vaikams tampa nauja dovanų tendencija, tad daugelis artimųjų, ateinančių lankyti mažojo šeimos nario, renkasi būtent su meile gamintus rankdarbius. 

Drabužėliai – viena praktiškiausių dovanų, kadangi suprantama, jog jie tikrai bus sunešioti. Taigi, ypač šaltuoju sezonu, dovanoti vaikiškas kepures, šalius, vilnones kojines ir pan. – idealus, o, svarbiausia, praktiškas sprendimas. Na, o kas gali būti smagiau nei žaismingai išsiuvinėti rūbeliai, kurie kiekvienam vaikui suteiks laimės juos vilkint.

Vilnoninės kojinės kūdikiams 9cm "Liūtukas"Merino vilnos kelnytės su petnešomis "Kiškio kelnės"

Merino vilna ir jos nauda

Artėjant žiemos sezonui ir po truputį vėstant orams, vilnonės prekės kiekvienam šeimos nariui taps vis artimesnės. Tačiau ar teko girdėti apie merino vilną ir jos savybes?

Merino vilna – tai aukščiausios kokybės merinosų avių vilna. Merinosas – aukštų vietovių gyvūnas, kuris puikiai prisitaiko prie aplinkos sąlygų. Ši vilna išgaunama visiškai natūraliu būdu, t. y. ūkininkams auginant avis.

Merino vilnos tekstūra be galo švelni ir minkšta, todėl labai tinka vaikučių ar jautrių vilnos šiurkštumui žmonių drabužiams megzti.  Kaip ir kitų avių vilna, merinosų vilna turi savyje natūralaus riebalo lanolino, kuris pasižymi antibakterinėmis savybėmis.

Kodėl verta rinktis merino vilną?

Drabužėliai iš merino vilnos puikiai palaiko pastovią kūno temperatūrą, yra purūs, pralaidūs orui, leidžia suprakaitavusiam kūnui vėsti pamažu ir taip apsaugo nuo perkaitimo bei nuo peršalimo. Merino vilna pasižymi unikalia savybe sugerti bei išgarinti drėgmę, o pati išlieka sausa. Jos paviršius atstumia vandenį – vandens lašeliai nepajėgia prasiskverbti pro vilnos plaukelių paviršių. Tai ypatingai aktualu kūdikiams ir mažiems vaikams, be abejonės, ir suaugusiems. Tačiau pasirinkę merino vilnos drabužius patiems mažiausiems tikrai nepasigailėsite, o ir vaikučiui neleisite sukaisti ar sušalti. Taigi, merino vilnos pledas, megztinis, kojinės, kepurės ir kiti gaminiai – ideali dovana kiekvienam mažyliui.

Rankų darbo žaislai vaikams

Rankų darbo medžiaginė lėlytė, medinė mašinėlė, vežimėlio ar autokedutės žaisliukas, barškutis ir kt. Visa tai – išliekamąją vertę turintys žaislai. Kodėl išliekamąją? Nes viskas, kas gaminta rankomis yra unikalu ir nepakartojama. Taigi, tokie rankų darbo žaislai – išskirtinė galimybė nustebinti vaiką ir suteikti jam pačias šilčiausias emocijas.

O ar žinojote, kad medžiaginiai žaislai – puiki vieta eteriniams aliejams užtepti? Suprantama, kad vaikas ne visada noriai uosto, geria įvairius medikamentus, kurie stiprina imunitetą, gydo slogą ir pan. Todėl užtepti eterinio aliejaus ant medžiaginio žaislo – geniali išeitis, padedanti vaikui lengviau kvėpuoti, mažinti kosulį ar kitas peršalimo ligas. Svarbiausia, kad žaisliukas visuomet būtų arti mažylio.

https://www.lostrade.com/1544-home_default/zaislinis-lektuvas-is-lino.jpgRankų darbo pirštininės lėlės - drambliukas

Taigi, artėja svarbi proga, mažylio sutiktuvių šventė, palankynos ar kt.? Rinkitės rankų darbo prekes, kurios tikrai yra geriausia ir gerai apgalvota dovana. O, svarbiausia, palanki mažylio sveikatai ir geram būviui. Rinkitės atsakingai!

All comments

  1. Agne

    Man merino vilnos visi darbeliai atrodo nuostabus, ypac kudikiams :) Dazniausiai renkuosi tokias dovanas, neprasausi :)

Leave a Reply