Top 5 geriausios medžiagos rankdarbiams, prekės išskirtinumui pabrėžti

Top 5 geriausios medžiagos rankdarbiams, prekės išskirtinumui pabrėžti

Įvairios mašinos, automatai bei technologijos pamažu vis okupuoja kiekvieną mūsų gyvenimo dalį, verslą, gamybą. Tačiau vis dėlto, dar yra tokių smulkmenų mylėtojų, kurie puoselėja rankų darbą bei vertina kiekvieną išdirbtą minutę šalia unikalaus produkto. Vienas iš gamybos procesų – medžiagos parinkimas. Tai, iš tiesų, atsakingas darbas, kuris lemia tai, koks bus galutinis produktas: ilgaamžis, gražus, patvarus, unikalus...


Mediena
Mediena yra gyva medžiaga, kuri skleidžia natūralumą, meilę, gyvybę. Tai jau savaime yra išskirtinumas, kadangi dirbti su šia medžiaga tikrai nelengvas darbas. Tad rankdarbiai pagaminti iš medienos – unikali dovana, kuri verta kiekvienų, natūralumą puoselėjančių, namų.

Specialistai teigia, kad medis – tai vienas iš universaliausių, elegantiškiausių ir gražiausių medžiagų, kuri yra labai įvairiapusiška. Tai reiškia, jog iš to paties rasto galima pagaminti tiek suoliuką, tiek papuošalą ar šaukštą.

Dar vienas išskirtinis medienos požymis – kvapas. Verta pripažinti, jog mediena turi unikalų kvapą, kuris prekei suteikia išskirtinumo, savitumo.

Molis
Molis – viena jautriausių medžiagų. Šią žaliavą galima formuoti rankomis, tad tai – itin intymus darbas ir procesas. Molių taip pat gali būti įvairių spalvų: žalias, baltas, juodas, rudas, rožinis, raudonas, mėlynas ir net geltonas! Tiesa, keletas iš paminėtų spalvų yra naudojamos tik grožio industrijoje, kaukėms gaminti.
Specialistai teigia, kad molis yra viena iš tų medžiagų, kuri gali imituoti daugybę kitų medžiagų, t. y., jog iš molio galima tikroviškai pagaminti medžio ar geležies gaminį (tereikia gerų dažų spalvai išgauti, tačiau pati struktūra, gali būti net labai tikroviška).

Popierius
Mažas svoris, trapumas. Štai kuo pasižymi popierius. Ir jei galvojate, kad tai prasta medžiaga rankų darbui – klystate. Jis nors ir gali būti trapus, sujungtas su kitomis medžiagomis gali virsti viena ilgiausiai stovinčių dekoracijų Jūsų namuose.

Gamybos procesas gali būti tikras iššūkis, nes šiame etape jis itin „nerangus“. Tačiau išdžiuvęs ir sustingęs, popierius – tikras meno kūrinys.
Vis dėlto ir be tokio popieriaus išardymo galima pagaminti nuostabių popierinių gaminių, pavyzdžiui, atvirukų. Tai vienetinė dovana gimtadienio, vestuvių ar bet kokia kita proga. Na, o svarbiausia, kad tokio atviruko daugiau niekas kitas nebus gavęs.
 
Audinys
Skaudi tiesa, kad tik 20 % pasaulyje pagamintos medžiagos yra perdirbama, o visa kita – keliauja į sąvartynus. Vis dėlto perdirbti audiniai gali būti puiki medžiaga rankdarbiams, ypač drabužiams. Tai dar kitaip vadinama ekologiška mada. Ji puoselėja gamtą. Naudodami tokius audinius užtikrinsime Zero Waste sėkmę, gyvūnų gerovę.

Rankų darbo dovanos, iš perdirbto audinio, bus tikrai unikalus sprendimas, kuris tikrai patiks kiekvienai merginai, o gal net ir vaikinui, kuris vertina gamtosaugą.
Amerikoje netgi gaminami batai iš perdirbtų medžiagų. Viršutinė bato dalis gaminama iš perdirbtos odos, o vidinei bato daliai naudojamos putos iš atliekų. Batų raišteliai – taip pat gaminami iš panaudotų medžiagų. Tad nuo pat gamybos pradžios iki pabaigos – puoselėjama ekologija.

Stiklas
Stiklas viena sudėtingiausiai apdirbamų medžiagų. Jam reikia didelės kaitros. Vienas didžiausių šios medžiagos privalumų ir išskirtinumų – jog galima pagaminti itin ploną, tačiau vistiek tvirtą sluoksnį. Tad tai ypač naudinga gaminant indus – taures, stiklines ir pan. Taip pat svarbu pabrėžti, kad didžiausias šios medžiagos privalumas – skaidrumas.

Taigi, savo rankdarbiams naudodami šias penkias medžiagas, džiaugsitės išskirtiniais dirbiniais, kurie džiugins ne tik Jus, bet ir Jūsų klientus, dovanų gavėjus ir t. t.

Mūsų Lietuvos kūrėjai, auksiarankiai būtent iš tokių medžiagų ir kuria! :)

All comments

Leave a Reply