
Vaiko Karaliaus įkūrėja Kristina: „Visuomet pasitariu su savo mergaitėmis, ar jos norėtų tokio krepšelio”
Meilė, rūpestis ir namus užpildantis vaikiškas krykštavimas nėra vieninteliai dalykai, kuriuos kartu su savimi į pasaulį atsineša mažieji. Kartu su jais atkeliauja ir begalė daiktelių ir daiktų, kurie nejučia ima pildyti įvairius namų kampelius, taip po truputį imdami juose karaliauti.
Tam, kad ne daiktai, o visgi tvarka karaliautų namuose, prekės ženklo Vaikas Karalius įkūrėja Kristina ėmėsi kurti nuotaikingus rankų darbo žaislų ir įvairiausių smulkmenų krepšius, kurie jau daugiau nei ketverius metus ne tik sėkmingai padeda gausiam būriui tėvelių palaikyti tvarką, bet džiugina ir vaikus žaidimų metu.
Kurdama Kristina naudoja 100% poliesterio veltinį, kuris užtikrina, jog gaminiai išlaiko savo formą bei stilingai atrodo bet kokioje namų erdvėje. Nors dukrų nuomonė kūrėjai yra be galo svarbi, kurti nakties ramybėje, kai visi užmiega, Vaiko Karaliaus įkūrėjai patinka labiausiai.
Pakalbinome Kristiną, kad sužinotume, nuo ko viskas prasidėjo, su kokiais iššūkiais ji susiduria laviruodama tarp motinystės ir verslo bei kurgi teka tas paslaptingasis įkvėpimo šaltinis… Susipažinkite!
Kiek laiko jau gaminate žaislų krepšius vaikams ir kaip susidomėjote šia veikla?
Viskas prasidėjo nuo mano pirmosios dukters gimimo, o jai jau 4 metukai. Tai įvyko labai natūraliai, net sunku ir įvardinti, kada tiksliai pradėjau šią veiklą. Visada buvau iš tų žmonių, kurie mieliau patys kažką pasigamins negu nusipirks.
Kokias medžiagas naudojate savo rankų darbo gaminiams? Galbūt naudojate kažkokius ekologiškus ir tvarius metodus?
Krepšeliai yra siuvami iš poliesterio veltinio, kitaip sakant iš sintetinio veltinio. Jis puikiai išlaiko savo formą, galima skalbti, purtom papurtom ir toliau galime sėkmingai naudoti.
Didžiausias pranašumas dirbant su sintetiniu veltiniu yra toks, kad jis beveik visas susinaudoja, lieka vos saujelė atraižų, o tai labai svarbu gamtos išsaugojimui.
Ar galite trumpai papasakoti, koks yra jūsų kūrybinis procesas nuo idėjos iki galutinio produkto? Kuri šio proceso dalis jums labiausiai patinka?
Turint vaikų viskas vyksta laaabai lėtai, o ir abejonių ir visokiausių klaustukų per tą laiką iškyla labai daug. Idėjos galvoje bręsta ilgai, kol ateina laikas jas realizuoti, o kai pradedi – kelio atgal jau nėra. Truputis naktinio darbo ir jau yra galutinis rezultatas.
Smagiausia dalis ir yra tas naktinis darbas, kai gali ramiai be mažų rankyčių pagalbos susikirpti, siūti ir pabūti ramybėje.
Kaip gimsta krepšių dizainų idėjos? Gal turite kažkokių nuolatinių įkvėpimo šaltinių?
Tikriausiai kaip ir visi žmonės, taip ir aš įdėjų pirmiausiai ieškau Pinterest platformoje.
Peržiūriu ką gamina, siuva, pina kiti kūrėjai, o tada pradedu gvildenti savo mintis, kas man patinka, kas patiktų vaikams ir, žinoma, pasitariu su savo mergaitėmis, ar jos norėtų savo žaisliukams tokio krepšelio.
Ką laikote savo gaminių pranašumu?
Man patinka siūti didelius krepšius – ne šiaip didelius, o labai didelius!
Kai mano 1,5 metų mergaitė įsilipa į krepšį, matosi tik jos akys. Mano tikslas, kad žaislų krepšiai tarnautų ne tik kaip daiktas žaislams sudėti, bet ir kaip namelis, slėptuvė, žaidimų objektas.
Ar tenka gauti prašymų sukurti individualių dizainų? Jei taip, gal yra toks, kuris jums labiausiai įsiminė?
Taip, tikrai tenka. Ponas Katinas Ilgagūsis buvo vienos mergaitės užsakymas, kurį dabar jau pamilo visi.
Gal esate gavusi kokį nors labai malonų, širdį glostantį atsiliepimą apie savo darbus, kuris įsiminė ir kuriuo norėtumėte pasidalinti?
Esu gavusi atsiliepimą apie krepšio praktiškumą. Kai jis nereikalingas ir trūksta vietos, galima įsidėti į spintą, pastumti po lova, kai reikia – puošia kambarį, kai nebereikia, galima paslėpti. Tą būtų sunku padaryti, tarkim, su plastikine dėže, skrynia, pintine ar kažkokių standžių sienų daiktu.
Jūsų krepšiai – originalūs, žaismingi, ir tikrai puošia/papuoštų bet kokį interjerą – bet ar pastebėjote/girdėjote, kad jie įkvėptų vaikus susitvarkyti?
Manau, daiktai tikrai neįkvėpia vaikų tvarkytis, tik tėvai savo pavyzdžiu vaikus gali paveikti.
Esate dviejų vaikų mama. Kaip pavyksta suderinti motinystę ir Vaiko Karaliaus veiklą?
Tikrai yra sudėtinga, bet para turi 24 valandas. Dirbant savo darbą noriu pajusti malonumą, o su vaikais to tikrai nebūna, tai tenka dirbti tada, kai dukros miega.
Gal turite patarimų mamoms, kurios galvoja apie nuosavo verslo pradžią?
Išdrįsk. Geriau gailėtis, kad bandei ir nepasisekė, negu graužtis, kad neišdrįsai.
Su kokiais didžiausiais kūrybiniais iššūkiais susiduriate kurdama žaislų dėžes vaikams? O gal viskas einasi kaip per sviestą?
Sunkiausia viską spėti siūti, bendrauti su klientais, atsakyti į begalę klausimų, sutikrinti audinių likučius, pildyti atsargas, būti aktyviai soc. tinkluose, fotografuoti, filmuoti. Kūrybinis procesas veikloje užima tik mažą dalelę.
Kas apskritai jums yra kūryba?
Kūryba leidžia išsivalyti nuo viduje tūnančių minčių.
Ar žmogui gyvenime reikalinga kūryba? Kodėl?
Kūryba neatsiejama žmogaus dalis. Žmonės dažnai, o gal ir visada, daro tai, ką „reikia“.
Socialiniai standartai yra įkalti į galvas, kad „reikia“ baigti „normalius“ mokslus, „reikia“ dirbti pagal išsilavinimą, reikia, reikia. Ir tik išėjus motinystės atostogų moterys atsiskleidžia ir pabėga nuo to reikia, atsisuka į savo poreikius, į save ir kūryba lydi jas savęs pažinimo kelionėje.
Ar galite pasidalinti savo patirtimi ir patarimais tiems, kurie nori pradėti ką nors kurti savomis rankomis, bet vis dar nedrįsta?
Nėra ko laukti, kurkite, darykite ir nepsiribokite vien Lietuvos rinka.
Norite pamatyti daugiau Kristinos darbų? Visus juos rasite Vaiko Karaliaus LosTrade kūrėjo puslapyje.
All comments
Labai patiko vaikams, malonus ir greitas pristatymas