Vienetiniai rankų darbo papuošalai: kodėl verta juos rinktis ir kaip derinti?

Vienetiniai rankų darbo papuošalai: kodėl verta juos rinktis ir kaip derinti?

Pirmaisiais papuošalais žmonės pradėjo dabintis dar akmens amžiuje, t.y. prieš tūkstančius metų iki mūsų eros pradžios. Kantriai vėrėsi jūros kriauklių karolius, gražinosi džiovintomis uogomis, vaisiais bei sėklomis, vėliau – kaulo ir odos aksesuarais, kol galiausiai išmoko apdirbti įvairius metalus, kurie papuošalų gamybą iškėlė į naujas aukštumas ir yra plačiai naudojami juvelyrikoje iki šiol.

Nepaisant technologijjų ir papuošalų gamybos technikų tobulėjimo, rankų darbo papuošalai, nuo kurių viskas ir prasidėjo, šiais laikais ne tik kad niekur nedingo, bet neretai yra ir labiau vertinami dėl savo unikalumo. 

Tad jei kilo noras pasipuošti, pasirinkę tokį aksesuarą tikrai neliksite nepastebėti, tačiau galite nesunkiai pasimesti apmąstymuose, jei tokio papuošalo dar niekada neturėjote. Kuo rankų darbo papuošalai tokie ypatingi? Kaip pasirinkti ir derinti su papuošalais, kuriuos dėvite kasdien? Galiausiai, ar ,,neprasilenksite“ su sezono tendencijomis pasirinkę aksesuarą, kurio, apart jūsų, daugiau niekas pasaulyje neturi? 

Kodėl verta rinktis rankų darbo papuošalus?

Dažnai renkantis tarp masinės gamybos ir rankų darbo gaminių, lyginant jų kainas ar prieinamumą, gali pasirodyti, kad vienetiniai rankų darbo papuošalai šiais aspektais šiek tiek, o kartais ir gerokai atsilieka nuo papuošalų, gaminamų įvairiais įrenginiais. 

Šioje vietoje gali kilti klausimas, ar tuomet išvis verta tokį papuošalą rinktis?

Šiluma ir dėmesys

Visų pirma, priešingai nei masinės gamybos aksesuarai, vienetiniai rankų darbo papuošalai kuriami tūkstančiais žmogaus rankų prisilietimų. Nuo idėjos iki galutinio rezultato, kiekvienas proceso žingsnelis, kiekviena nauja detalė yra dalis kūrėjo širdies, prasminga ir rūpestingai apgalvota tam, kad suteiktų papuošalui savitumo, o jo savininkui spinduliuotų šilumą ir gerą energiją. 

Kokybiškos medžiagos

Kuriant gaminius mažesniais kiekiais rankomis, daugiau dėmesio yra skiriama jo ilgaamžiškumui, todėl kūrėjai renkasi patvaresnes, aukštos kokybės žaliavas. Būtent šis pasirinkimas dažniausiai ir lemia tai, kad handmade papuošalai neretai smarkiai lenkia masinės gamybos aksesuarus savo kaina, mat pastarieji yra gaminami iš ne tokių brangių medžiagų, kaip, pavyzdžiui, plastikas, kurios yra prieinamos kur kas platesnei auditorijai.

Autentiškumas ir išskirtinumas

Galiausiai, net jei perkate rankų darbo papuošalą, kurio kūrėjas pagamino daugiau negu vieną, jūs vis tiek būsite vienintelis, kuris galės džiaugtis jo išskirtinumu. Rankų darbo papuošalai, net ir gaminami pagal tą patį eskizą, niekada nebus pagaminti identiškai būtent dėl to, kad yra gaminami rankomis. Vienas kitas menkas teptuko nukrypimas ties paskutiniais potepiais ir štai jūsų rankų darbo auskarai jau unikalūs!

Ar vienetiniai rankų darbo papuošalai gali derėti tarpusavyje?

Kai galvojame apie vienetinius rankų darbo papuošalus, galvoje dažnai iškyla netradicinių formų, ryškūs, akį traukiantys dirbiniai. 

Dėl to galėtų pasirodyti, jog rankomis gamintus papuošalus gali būti sunkiau derinti su mūsų kasdien dėvimais aksesuarais. Tai netiesa – rankų darbo papuošalai taip pat yra gaminami iš įvairiausių tradicinių ir ne tokių tradicinių medžiagų bei stilistiškai gali būti tiek kuklūs minimalistiniai, tiek ir labai ekstravagantiški. Tad ieškant tobulų derinių, užtenka žinoti kelias pagrindines papuošalų derinimo taisykles.

1. Įsitikinkite, kad papuošalus dėvite ,,tinkamu laiku ir tinkamoje vietoje”

Nesvarbu, kiek laiko praleisite rinkdamiesi kuo pasipuošti ir kaip gerai galiausiai pavyks aksesuarus suderinti – jei neatsižvelgsite į kontekstą, didelė tikimybė, kad galite gerokai prašauti pro šalį. Pavyzdžiui, tai, kuo puošiatės norėdami sužibėti penktadienio vakarą klube, nebūtinai tiks eilinei darbo dienai biure ar švenčiant 80-ąjį močiutės jubiliejų.

Taigi svarbu, jog jūsų papuošalai derėtų ne tik prie jūsų aprangos bei tarpusavyje, tačiau ir su aplinka, kurioje esate. 

Labiau ,,įpareigojančiame“ kontekste, pavyzdžiui, darbe, mokykloje ar universitete, patartina rinktis neišsišokančius, subtilesnius, klasikos ar minimalizmo prieskonių turinčius papuošalus. Pavyzdžiui, kaip šis MaryS art studio rankų darbo perlų vėrinys:

jzIXZwGa1_n_Eth7zXClvjwvWnnCeEnbp4gkyNLeV5ISPdnnuo1ONy_qqs11huH8eROLjZuHFso55mdmK5FP8crUWQybxXSl1FkHBV5-OTVf8mLmvh3gEGibb0QLskaN6AbU31hR

Oficialioms progoms ar renginiams su aprangos kodu ,,black tie“ rinkitės elegantiškus papuošalus, tačiau nebijokite paeksperimentuoti ir su įvairiais akcentais (natūralūs akmenys, brangakmeniai ir panašiai), kurie puikiai papildys jūsų įvaizdį.

Na, o laisvesnėje, kasdienėje aplinkoje atsipalaiduokite ir leiskite pasireikšti jūsų vaizduotei. Smagūs vienetiniai rankų darbo auskariukai, kaip, pavyzdžiui, Dizaino lopšio įkūrėjos Ievos Šileikaitės laputės, gali praskaidrinti ne tik jūsų, bet ir aplinkinių dieną.

4NDY-GqeLfsnxTw9X9jpoK5yg44gaGxpGNQWQMF0HuUoULbFxPIq5099EchRuFIFajNBrSjf6r6L3e5E4xrOCJQV74MAfiODrLl7WHJhQkcxI2Okj2xB__RDtI_FPogeoY8_qYcx

2. Pasirinkite vieną sritį, kurią norite paryškinti

Jei planuojate dėvėti daugiau negu vieną papuošalą (auskarus, kaklo pakabuką, žiedus ar apyrankes), pasirinkite, kuris sritis bus jūsų įvaizdžio akcentu. Galite tiek ir kūrybiškai derinti įvairius sluoksnius (pavyzdžiui, norėdami pabrėžti kaklo zoną, rinktis skirtingus kaklo papuošalus), tiek ir pasirinkti vieną masyvesnį ar labiau į akis krentantį papuošalą, prie kurio derinsite kitus, kuklesnius aksesuarus.

Svarbu paminėti, jog tokie akcentai labiau derės su vienspalviais drabužiais. Jei jūsų pasirinkta apranga ir taip pakankamai traukia dėmesį, ryškūs papuošalai gali įnešti nereikalingo chaoso – tokiu atveju rekomenduojama rinktis subtilesnius aksesuarus.

3. Rinkitės auskarus, kurie papildo jūsų veidą

Auskarai yra neatsiejama daugelio moterų įvaizdžio detalė ir vienas iš svarbiausių papuošalų dėl to, kad labiausiai krenta į akis bendraujant su žmogumi. Todėl renkantis auskarus svarbu, kad jie derėtų su jūsų veido forma, akių/odos/plaukų spalva, ar net plaukų ilgiu.

Pavyzdžiui, ilgų plaukų savininkės galėtų rinktis masyvius, spalvotus, metalo elementų turinčius auskarus, kurie ,,nepasimestų“ plaukuose.

Kalbant apie veido formą, labiausiai pasisekė ovalaus veido formos savininkėms, mat šioms tiks praktiškai bet koks pasirinkimas. Tuo tarpu kvadratinės veido formos savininkėms rekomenduojama rinktis priešingos formos, t.y. apvalesnius, kampų neturinčius auskarus, kaip pavyzdžiui šie ViHobby rankų darbo auskarai-apskritimai:

-IZiegafBU_3K8ZyAhlHe8j0U5mSpPsGkT9o7J2M8yCveKwoJBdWnDbzf_BW4wMybSh8atA88w5LvVLhn7ofDzhqBZ5SQeWZhTjvvt3ITws1iI6QDIbGzxThtzmKrcxS5UPA20KL

Moterims, kurių veido forma apvali, rekomenduojama rinktis auskarus, kurie veidą ,,prailgintų“. Tokiu atveju, vietoj apvalių žiedų, galima rinktis krintančius, ilgesnius ausies papuošalus.

Prie trikampio, dar kitaip vadinamo širdelės formos veido (plati kakta, veidas ties smakru susiaurėja), labiausiai tinka į apačią platėjantys auskarai, kurie papildo žandikaulio liniją.

4. Kaklo papuošalus derinkite prie iškirptės formos

Renkantis kaklo papuošalą, svarbu atkreipti dėmesį į drabužio, kurį dėvite, iškirptę. Nederinant šių dviejų dalykų, net ir pats gražiausias kaklo pakabutis gali atrodyti ne taip gerai, kaip norėtumėte.

Yra keletas pagrindinių taisyklių, kurių rekomenduojama laikytis:

  • Kaklo papuošalo formą derinkite su iškirptės forma (pvz. V formos iškirptė – lengvai krentantys, V formos papuošalai; apvali iškirptė – trumpos, apvalios formos grandinėlės; kvadratinė iškirptė – kampuotas pakabukas).
  • Jei drabužio viršutinė dalis jau ir taip pakankamai iškalbinga, nesirinkite masyvių, į akis krintančių kaklo papuošalų.
  • Nepalikite per daug tuščios erdvės tarp papuošalo ir drabužio iškirptės.

Jei dėvite suknelę ar kitą viršutinį drabužį su aukštu kaklu (angl. turtleneck), rinkitės ilgas grandinėles ir pakabukus arba šį kartą kaklo papuošalų išvis nedėvėkite.

4ImUwGI3ypD1fXBAZr7YBAVItK4PP4_AS5Iq2SZceGeDI-Tyd-2EfWIgjgPYLGiqor2FbsaeBIDAh_FXymCCbmoyWWiSIspcVi5wupXC-v8ORWNScHKrMIxZcTLKQxciiFx0D3Oi

5. Nenuvertinkite sagių

Sagės yra vienas iš universaliausių papuošalų, kadangi jų neriboja kažkokia viena kūno dalis. Jas galima segtis į apykaklę, atlapus, skrybėlę ar net plaukus. Sagės gali tapti puikiu aksesuaru bet kokiai progai ar tiesiog kasdienai, kai norisi savo aprangai suteikti daugiau gyvybės ar išreikšti tam tikrą požiūrį.

Būtent dėl šios priežasties rankų darbo sagės yra ypatingai mėgstamos sagių entuziastų. Kadangi sagės dažnai pasakoja istoriją, o rankų darbo gaminiai ir šiaip yra išskirtiniai ir unikalūs, toks derinys dažniausiai įspūdį tik dar labiau sustiprina.

Laikas eksperimentams!

Vienetiniai rankų darbo papuošalai yra puikus pasirinkimas tiek kasdienai, tiek ir bet kokiai šventei ar susibūrimui. Rinkdamiesi tokį papuošalą būsite tikri, jog išsiskirsite iš minios ir gal net gausite gerą progą pralaužti ledus mažiau pažįstamų žmonių apsuptyje.

Rankų darbo papuošalų derinimo taisyklės niekuo nesiskiria nuo masinės gamybos aksesuarų derinimo, tad jokių išskirtinių žinių norint dabintis rankomis gamintais papuošalais nereikia. Taip pat nereiktų baimintis ir ,,nepataikyti” į sezono topus, nes dažniausiai jų epicentre yra tam tikros spalvos ar detalės, o ne konkretūs dirbiniai.

Svarbu žinoti kelias paprastas taisykles, tačiau nebijoti ir eksperimentuoti. Gražiausias papuošalas yra jūsų fantazija ir vaizduotė – aksesuarai yra tik nuostabus įrankis, kuris padės jums jas atskleisti!

All comments

Leave a Reply