LaPienė design įkūrėja Aušra: „Mano tikslas – žmonių norus sutalpinti į mažytes sąsagų akutes“

LaPienė design įkūrėja Aušra: „Mano tikslas – žmonių norus sutalpinti į mažytes sąsagų akutes“

Pasirodo, kad sąsagos – ne tik stilingas vyriškas aksesuaras, bet ir puikus būdas įamžinti svarbiausius jūsų gyvenimo momentus ar originaliai išreikšti savo pasaulėžiūrą. O kaip tai padaryti, geriausiai žino Aušra, LaPienė design įkūrėja.

Aušrą kūryba lydi nuo pat vaikystės. Mėgdavusi įvairius rankdarbius – nėrimą, mezgimą, ir net audimą – kai kuriuos iš šių pomėgių kūrėja puoselėja iki šiol. Tad natūralu, jog ieškojusi patinkančių sąsagų savo būsimam vyrui ir tokių neradusi, Aušra nusprendė jas pagaminti pati, padėdama tvirtą pamatą savo verslo pradžiai.

O kaip sekasi dabar, praėjus septyneriems metams ir unikaliomis sąsagomis aprūpinus šimtus klientų? Aušra sutiko mums papasakoti, pasidalinti savo patirtimi bei atskleisti didžiausius savo įkvėpimo šaltinius.

Sąsagos vyrams -rankų darbo

1. Kiek laiko jau gaminate sąsagas ir kaip susidomėjote šia veikla?

Nors, atrodo, pradėjau visai neseniai, bet šia veikla užsiimu jau septynerius metus. Pradžia buvo labai paprasta – ieškojau vestuvinių sąsagų savo būsimam vyrui. 

Norėjau kažko išskirtinio, tačiau tuo metu nebuvo pasirinkimo – netenkino arba kaina, arba kokybė… Taigi pradėjau sąsagas gaminti pati.

2. Ar galite trumpai papasakoti, koks yra jūsų kūrybinis procesas nuo idėjos iki galutinio produkto? 

Pirmiausia reikia išsiaiškinti kliento poreikius. Vieni nori klasikinių sąsagų su inicialais ir data, kiti nori su nuotrauka ar kažkokiu simboliu (begalybės simboliu, inkaru, šeimos herbu, Lietuvos simbolika), dar kiti su tekstu. 

Čia mano kūryba ir prasideda – reikia sugalvoti, kaip tuos norus sutalpinti į mažytes sąsagų akutes. 

Jei teksto daug, tenka rimtai pasukti galvą, rašyti aplink akutę arba keisti kai kurių žodžių dydį ir šriftą. Suderinus maketą su klientu, lieka dailiai suklijuoti sąsagas, jas gražiai supakuoti ir išsiųsti žmonėms. 

Rankų darbo sąsagos

3. Iš pirmo žvilgsnio, sąsagos atrodo kaip gana sudėtingas rankų darbo gaminys. Kaip žengėte pirmuosius žingsnius ir kaip mokėtės sąsagų gamybos subtilybių? 

Na, tai nėra labai sudėtinga. Metalines dalis perku jau pagamintas, taigi mano darbas yra paruošti maketus, pagaminti sąsagų akutes ir viską suklijuoti į vieną gaminį. 

Kaip ir daugelis, pirmiausia mokiausi iš filmukų internete, žiūrėjau kaip gamina panašius aksesuarus su stiklinėmis akutėmis, po to patį procesą pritaikiau ir sau. Ne viskas gavosi iš pirmo karto, bet nesėkmes daugiausia lemdavo blogas medžiagų pasirinkimas.

4. Kokias medžiagas naudojate savo rankų darbo sąsagų gamybai? 

Sąsagoms naudojamas nerūdijantis plienas ir stiklas. Jos dedamos į plastikinę dėžutę. Tikiu, kad po šventės sąsagos bus vėl padėtos į dėžutę ir ramiai lauks kitos progos, kai bus galima jas įsisegti.

5. Ar turite motyvą, raštą, ar kažką panašaus, kuris pasikartoja jūsų kūryboje? Kaip jis atsirado? 

Visi pasikartojantys motyvai ir raštai atsiranda savaime, kai pagaminus sąsagas panašių užsinori ir kiti klientai. Tai taip pat lemia mados tendencijos. 

Vyriškos sąsgos - Lietuvos vėliava

6. Daug užsakymų, kuriuos gaunate – individualūs. Galbūt turite tokį, kuris jums labiausiai įsiminė, ir kodėl? 

Užsakymai individualūs, bet dauguma – labai panašūs. Turbūt vienas iš labiausiai įstrigusių buvo salotinės spalvos vestuvinės sąsagos su „Žvaigždžių karų“ veikėjais. 

Kitas atvejis buvo, kai klientas užsisakė vestuvines sąsagas savo vestuvėms ir kitą porą savo seneliui, auksinio vestuvių proga. Abiejų švenčių data buvo beveik ta pati.

7. Kaip pavyksta pasiekti tai, ko nori klientas? Ar glaudžiai „bendradarbiaujate“ proceso metu? 

Su klientais bendrauju tikrai daug. Pirmiausia kiekvieno klausiu kokių sąsagų daugmaž norėtų. Kai sužinau kokios reikia formos, kokios spalvos, ką norima užrašyti – sukuriu sąsagų maketus. Ne vieną variantą, o keletą, kad būtų galima laisvai pasirinkti atsižvelgiant į vestuvių stilių ir pačių jaunųjų skonį. 

Dažniausiai klientai išsirenka iškart, reikia tik minimalių pataisymų, bet būna ir tokių atvejų, kai nuo pradinės minties viską keičiame daugybę kartų, kol pasiekiame klientui patinkantį variantą. 

Vyriškos sąsagos LaPiene

Jei sąsagas parduodu elektroninėje parduotuvėje, maketai jau būna pateikti, klientui reikia tik pasirinkti spalvą ir sąsagų šriftą, tačiau po užsakymo visada nusiunčiu maketukus su kliento inicialais ir tekstu, kad iškart būtų aišku, kaip atrodys gaminys. Taip pat stengiuosi kiekvienam klientui atsiųsti jau pagamintų sąsagų nuotrauką. 

8. Gal esate gavusi kokį nors labai malonų, širdį glostantį atsiliepimą apie savo darbus, kuris įsiminė ir kuriuo norėtumėte pasidalinti? 

Labai vertinu bet kokį atgalinį ryšį. Negalėčiau išskirti kažkokio vieno atsiliepimo. Kartais merginos papasakoja, kaip sekėsi įteikti sąsagas, kaip reagavo vyrai. Ypač džiaugiuosi, kai jaunieji pasidalina savo vestuvinėmis nuotraukomis, kuriose užfiksuotos mano gamintos sąsagos.

9. Koks yra didžiausias iššūkis, su kuriuo susiduriate gamindama sąsagas? 

Tinkamų medžiagų paieška. Dabar tai jau praeityje, bet aš esu išbandžiusi daugybę klijų rūšių… Tiesiog namie darydavau ekspermentus. 

Taip pat – kokybiška spauda. Visus šiuos metus maketus spausdinu toje pačioje įmonėje, nes esu tikra, kad gausiu kokybišką spaudą, kad spalvos bus tokios, kokias matau monitoriuje. 

10. Ar kada galvojote apie kolaboracijas su kitais rankų darbo kūrėjais? Gal turite tokių planų ar vis dar nedrąsių svajonių? 

Galbūt būtų galima bendradarbiauti su varlytes siuvančiais gamintojais. Pasiūlyti klientui peteliškės ir sąsagų komplektukus.

Vyriškos sąsaga - dovanų dėžutė

11. Be to, kad jūsų sąsagos – rankų darbo, kaip manote, kas dar daro jas unikalias? Kuo jos išsiskiria iš kitų? 

Jos gali būti bet kokios spalvos, su bet kokiu tekstu ar simboliu. To niekaip nepadarysi su graviruotomis metalinėmis ar medinėmis sąsagomis.

12. Kas yra jūsų didžiausias įkvėpimas kuriant sąsagas? 

Didžiausias įkvėpimas yra atgalinis ryšys, grįžtantys klientai. Nors dažniausiai reikia tik vienos poros vestuvinių sąsagų per gyvenimą, buvę klientai renkasi jas kaip dovaną gimtadieniams, tėvo dienai. Sąsagas su lietuviška atributika veža kaip lauktuves užsienyje gyvenantiems draugams ir artimiesiems.

13. Kas apskritai jums yra kūryba? 

Nuo vaikystės labai mėgstu visokius rankdarbius ir dabar be jų neįsivaizduoju savo gyvenimo. Kūryba man yra poilsis, atsipalaidavimas, galimybė būti ne tik mama ir namų tvarkytoja. 

14. Ar žmogui gyvenime reikalinga kūryba? Kodėl? 

Būtinai reikalinga. Kūryba išlaisvina žmogų.

15. Ar galite pasidalinti savo patirtimi ir patarimais tiems, kurie nori pradėti ką nors kurti savomis rankomis, bet vis dar nedrįsta?

Jei turite gabumų kažką daryti, jei jums tai teikia malonumą – reikia pamėginti. Tegul jūsų darbai džiugina ir kitus žmones.

Norite pamatyti daugiau Aušros darbų? Visus juos rasite LaPienė design LosTrade kūrėjo puslapyje.

All comments

Leave a Reply